Down2Earth rondt succesvolle verkoop van Hengelhoef Concrete Joints (HCJ) aan Tremco Construction Products Group Europe af

13 januari 2025

Down2Earth rondt succesvolle verkoop van Hengelhoef Concrete Joints (HCJ) aan Tremco Construction Products Group Europe af

 

Maandag, 13 Januari, 2025

 

Down2Earth Capital (D2E) maakt met trots bekend dat Hengelhoef Concrete Joints (HCJ) met succes is verkocht aan Tremco Construction Products Group Europe (Tremco CPG Europe). De transactie werd afgerond op 27 december 2024. HCJ, gevestigd in Genk en wereldwijd bekend om zijn toonaangevende uitzetvoegen, heeft onder leiding van het huidige managementteam en met de steun van D2E een sterke groei doorgemaakt. Deze groei werd gedreven door een focus op productinnovatie, de internationalisering van de verkoop en operationele excellentie. Het huidige managementteam blijft aan boord om het bedrijf verder te leiden onder het aandeelhouderschap van Tremco CPG Europe. Financiële details van de transactie worden niet bekendgemaakt, maar de opbrengst voor D2E heeft de doelstellingen ruimschoots overtroffen.

 

HCJ, opgericht in 2007, is doorgegroeid tot een wereldwijde marktleider in de productie van versterkte uitzetvoegen voor industriële vloeren, en bedient toonaangevende industriële klanten. Dankzij sterke interne R&D-capaciteiten heeft HCJ een pioniersrol gespeeld in innovatie, met een voortdurende ontwikkeling van gepatenteerde producten die inspelen op de uitdagingen van de industrie. Een van de belangrijkste successen is de Cosinus Slide Joint, een topproduct dat de uitzonderlijke expertise van het bedrijf benadrukt. De toekomst ziet er veelbelovend uit, met nieuwe productinnovaties in de pijplijn die klaar zijn voor lancering. Deze innovaties richten zich op nieuwe uitdagingen in de sector en zal zorgen voor een verdere uitbreiding van het productportfolio.

 

D2E investeerde in HCJ in 2018 en heeft sindsdien een aanzienlijke toename van zowel de omzet als de winstgevendheid gerealiseerd. Ivo Marechal, managing partner van Down2Earth Capital, merkt op: “Dankzij een zeer sterke samenwerking met het management hebben we HCJ succesvol laten groeien en geprofessionaliseerd. Onze focus heeft altijd gelegen op de kernkracht van het bedrijf: productinnovatie. Reeds in 2018 versterkten we het managementteam waar Raf (huidige CEO) en Dirk (huidige CCO) het HCJ team vervoegden. Onze eerste grote verwezenlijking werd gerealiseerd door de productportfolio te optimaliseren en de productieactiviteiten te consolideren in één fabriek, resulterende in belangrijke operationele verbeteringen. Daarnaast heeft HCJ zijn verkoopnetwerk sterk internationaal uitgebreid. Dit leidde tot sterke sales resultaten die we tijdens onze holding periode volledig organisch verdubbeld hebben Deze gecombineerde inspanningen hebben geleid tot uitstekende resultaten. We zijn ervan overtuigd dat HCJ uniek gepositioneerd is in zijn markt en klaar is voor een volgende groeifase onder het eigenaarschap van Tremco CPG Europe. We wensen hen veel succes.”

 

Raf Jaenen, CEO van HCJ, voegt toe: “We kijken met voldoening terug op een constructieve en succesvolle samenwerking met D2E, die een belangrijke rol heeft gespeeld in het verder professionaliseren en structureren van HCJ. Tegelijkertijd zijn we verheugd om deel uit te maken van de Tremco CPG Europe-familie. Wij geloven sterk dat Tremco CPG Europe de perfecte partner is om onze internationale groei te versnellen en het bedrijf naar een hoger niveau te tillen. Ik waardeer het vertrouwen van Tremco CPG Europe en kijk ernaar uit om samen met het hele HCJ-team verder te bouwen aan onze toekomst en de allerbeste uitzegvoegen te blijven leveren.”

 

Albert Klingeleers, oprichter en aftredend voorzitter van HCJ, sluit af: “Ik had niet trotser kunnen zijn. Het is een fantastische reis geweest. Samen met D2E is een ambitieus nieuw managementteam, onder leiding van Raf, toegetreden tot het bedrijf. Nu, met Tremco CPG Europe als nieuwe aandeelhouder, is HCJ in uitstekende handen en klaar voor de volgende stap. Ik laat het bedrijf achter in een positie waarvan ik alleen maar kon dromen.”

 

Down2Earth Capital werd bij deze transactie geadviseerd door Monard Law, terwijl Tremco CPG Europe werd bijgestaan door Liedekerke, Calfee, Halter & Grisworld LLP en PwC.

 

Over Hengelhoef Concrete Joints:
HCJ is een producent van uitzetvoegen voor industriële vloeren met een uitgebreid productportfolio. Het bedrijf is gevestigd in Genk, maar is exportgericht en heeft een globale footprint (meer dan 85% van de omzet wordt buiten België gegenereerd). Voor meer informatie: https://www.hcjoints.be/

 

Over Down2Earth Capital:
Down2Earth Capital is een onafhankelijke private equity-fonds, opgericht in 2013, met een focus op kleine en middelgrote transacties in België. D2E Capital combineert jarenlange succesvolle ervaring in private equity met sterke industriële expertise. Voor meer informatie, raadpleeg www.d2e.be.

 

Over Tremco CPG Europe:
Tremco CPG Europe ontwikkelt en produceert hoogwaardige bouwmaterialen om de complexe uitdagingen van de moderne bouwsector op te lossen. Met meer dan 1.400 medewerkers verspreid over heel Europa vertegenwoordigt het een sterke portfolio van gerenommeerde merken, waaronder illbruck, Flowcrete, Nullifire, Vandex, TREMCO, Dryvit en Nudura. Voor meer informatie: https://www.tremcocpg.eu/